Ucz się rosyjskiego z native speakerem!

Nauka języka z native speakerem. Szybsza, skuteczniejsza, ciekawsza.

Ostatnio coraz więcej osób uczy się języków obcych z native speakerami. Mimo to, wielu ludzi ze sceptycyzmem traktują takie lekcje, preferując tradycyjne podejście do nauki. Dlaczego zatem warto wybrać zajęcia z native speakerem?

Główną zaletą zajęć z native speakerem jest to, że są bardzo skuteczne w przełamaniu bariery językowej. Kiedy rozmawiasz z osobą, która mówi w ojczystym języku, szybciej uczysz się prawidłowej intonacji oraz przyswajasz szczegóły wymowy. Potrzebujesz mniej czasu na zapamiętanie najbardziej popularnych wyrazów dotyczących danego tematu, ponieważ lektor sam cały czas ich używa. Poza tym, na każdej lekcji ćwiczysz rozumienie ze słuchu po prostu słuchając, co mówi lektor. W rezultacie czujesz się pewniej, rozmawiając w obcym języku.

Ogromną zaletą native speakera jest również to, że jest w stanie nauczyć Cię nie tylko tego, CO mówić, ale także W JAKI SPOSÓB mówić. Podczas zajęć z rodzimym użytkownikiem języka skutecznie rozbudujesz słownictwo, poznasz wiele użytecznych, szeroko używanych wyrazów, a jednocześnie nauczysz się je używać w mowie i na piśmie. Dzięki temu uda Ci się uniknąć licznych błędów, spowodowanych kopiowaniem słów i konstrukcji gramatycznych z ojczystego języka na obcy. Ponadto, po wielokrotnym usłyszeniu od lektora typowych dla określonej sytuacji wyrazów i fraz, zaczniesz automatycznie ich używać sam/a. W rezultacie, bez dodatkowych starań zapamiętasz, CO i JAK mówią w tych sytuacjach rodzimi użytkownicy języka.

 Wszyscy wiemy, że nauka języka obcego jest nierozerwalnie połączona z poznaniem nowej kultury, przyjętych w tej kulturze norm i zwyczajów. I tylko osoba, która została wychowana w tej kulturze, potrafi nauczyć Cię wszystkich szczegółów kulturowych, które nie są opisane w podręcznikach. Tylko native speaker bez dłuższego zastanawiania się przybliży Ci znaczenia, które powstają między wierszami i są niezrozumiałe dla przedstawicieli innej kultury. Poza tym, tylko rodzimy użytkownik języka nauczy Cię, czego i jak nie należy lub nie wypada mówić. W ten sposób pozwoli Ci uniknąć wielu krępujących sytuacji oraz nieporozumień.

 Mam nadzieję, że wymienione argumenty pomogą Ci podjąć właściwą decyzję, wybierając między lektorem native speakerem i rodakiem. Na koniec dodam tylko, że nie warto przeceniać możliwości przeciętnego native speakera. Sam w sobie fakt, że ktoś jest native speakerem jeszcze nie gwarantuje skuteczności nauczania. Wyobraź sobie, że masz nauczyć swojego francuskiego kolegę języka polskiego. Trudne zadanie? Owszem. Dlatego przy wyborze lektora koniecznie zwróć uwagę na jego kompetencje zawodowe, bo właśnie one zapewniają jakość i skuteczność nauki. Z wykwalifikowanym lektorem udoskonalisz wymowę, nauczysz się bezbłędnie pisać i poprawnie mówić w danym języku. I tylko z takim lektorem nauka obcego języka będzie szybsza i skuteczniejsza.

Share on FacebookTweet about this on TwitterEmail this to someone